Öğretmenler ne zaman aşı olacak?

Öğretmenler ne zaman aşı olacak?

Sağlık Bakanlığı’nın sıraladığı aşı olacak meslek grupları listesinde hizmetin sürdürülmesi için öncelikli sektörler arasında yer alan öğretmenler ve öğretim üyeleri için aşılama takvimi başlıyor. Corona virüs tedbirleri kapsamında okullarda 1 Mart günü kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilecek. Peki, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen sıralamaya göre öğretmeneler ne zaman aşı olacak? İşte ayrıntılar…

Corona virüse karşı 1 milyondan fazla sağlık çalışanının aşılama sürecini tamamlayan Sağlık Bakanlığı, 65 yaş üstü bireyler ile aşılama çalışmalarına devam edecek.

Açıklanan listede “Hizmetin sürdürülmesi için öncelikli sektörler” arasında yer alan öğretmenler için ise aşılama takvimi bugün başlıyor. Bu kapsamda öğretmenlerin, belirli gruplar için yüz yüze eğitimin başlayacağı 1 Mart tarihinden önce aşılanması planlanıyor.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK AŞILAMA SÜRECİNİ BAŞLATTI

Öğretmenler için Covid-19 aşılama programı bugün itibariyle başladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çorum'un Sungurlu ilçesinde Arifegazili İlkokulunda aşılama sürecini başlattı.

İlk aşıyı olan Bakan Selçuk, öğretmenlere aşılama programıyla ilgili bilgi verdi. Selçuk, "Çorum'un Sungurlu ilçesindeyiz. Öğretmenlerimizle beraberiz, öğretmenlerimizle birlikle aşının ilk dozunu oldum. Sağlık Bakanlığı planlamayı yapıyor, biz listeyi geçtiğimiz haftalarda iletmiştik. Tüm vatandaşlarımız gibi e-Nabız'la kendilerine nasıl sıra geldiğini öğrenebilirler" açıklamasında bulundu.


ÖĞRETMENLER NE ZAMAN AŞI OLACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan  açıklamaya göre, öğretmenler için aşılama takvimi Şubat ayının son haftası itibariyle başlayacak. Aşılama için Sağlık Bakanlığı'na liste ileten Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), aşılama için öğretmenlerin randevu sistemiyle çağrılacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuşmasında Şubat ayının son haftasında öğretmenlere ilk doz aşıların yapılacağını belirterek, “Yüz yüze eğitime giren öğretmenler ön sırada olmak üzere listeler Sağlık Bakanlığına iletildi” ifadelerini kullanmıştı.

Bugün itibariyle, kameralar karşısında aşı olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çorum'un Sungurlu ilçesinde Arifegazili İlkokulunda aşılama sürecini başlatmış oldu.

ZİHİNSEL ENGELLİLER BAKIMEVİNDE SKANDAL

Haberin devamını okumak için tıklayınız

Kaynak: NTV

İLK YORUMU SEN YAP

BİR YORUM BIRAK