Menajerimi Ara dizisine Kalben konuk oldu

Menajerimi Ara dizisine Kalben konuk oldu

Her hafta farklı bir ünlüyü konuk oyuncu olarak ağırlayan Star TV'nin sevilen yapımlarından Menajerimi Ara dizisi, bu hafta şarkıcı Kalben'i konuk etti. Sevilen şarkıcı, diziyi izleyen seyirciler tarafından merak edilmeye başlandı. Peki, Kalben kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte, Kalben hakkında merak edilenler...

Star TV ekranlarında pazar akşamları yayınlanan Menajerimi Ara dizisinin dün akşamki konuklarından biri de sevilen şarkıcı Kalben'di.

Konuk oyuncu olarak yer aldığı dizide şarkıları ve sıra dışı karakteriyle dikkatleri üzerine çeken Kalben, seyirciler tarafından merak edilmeye başlandı.

KALBEN KİMDİR?

Asıl adı Kalben Sağdıç olan şarkıcı, 1986 İskenderun doğumlu.

Müzik ile ilgilenmeye 8 yaşında annesinin aldığı klavye ile başlayan Kalben, ilk gitarına 14 yaşında sahip oldu. Bu gitar ikinci el bir Santana idi.

17 yaşında burslu olarak girdiği Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2007'de mezun oldu. Çeşitli alanlarda çalışmayı denedikten sonra 2008'de, aynı üniversitenin Grafik Tasarım Bölümünde, Medya ve Kültürel Çalışmalar üzerine yüksek lisans yapmaya başladı ve 2011'de mezun oldu.

Anı saklamanın yolları ve yadigarlar üzerine tez verdikten sonra iş bulmak için İstanbul'a taşındı. Universal Pictures bünyesinde marka müdürü olarak çalışmaya başladı. Sonrasında senaryo yazarlığı, editörlük, proje yöneticiliği, reklam yazarlığı, çevirmenlik gibi çeşitli işlerle meşgul oldu.

Ankara'da ve İstanbul'da nadiren müzik yapmaya, konser vermeye devam etti. 18 Ekim 2014'te Sofar Sounds kapsamında Galata'da bir evde sadece gitarıyla verdiği konserden yayınlanan 'Sadece' videosu kısa zamanda Sofar videoları arasında en çok izlenen oldu.

Çıkardığı Lulu adlı çocuk romanı serisi sonrası müzik hayatına başladı. Aşk Kaç Beden Giyer? dizisinde temizlikçi rolünü canlandırdı. Sahne adını taşıyan ilk albümü Kalben, Şubat 2016'da Doğan Music Company etiketi ile çıktı.

Kalben üçüncü stüdyo albümü Kalp Hanım'ı, Garaj Müzik etiketiyle 20 Mart'ta tüm dijital müzik platformlarda yayımladı.

KALBEN ALBÜMLERİ

STÜDYO ALBÜMLERİ

Kalben (2016)

Sonsuza Kadar (2017)

Kalp Hanım (2020)

EP'LERİ

Aşk Çeşmesi (2019)

SINGLE'LARI

"Geri Dönme" (Cem Adrian ile birlikte) (2018)

"Yaşamak Var Ya" (2018)

"Kuşlar" (2018)

"Günaydın" (2019)

Perişahı'nın Kızı (2020)

FILMOGRAFİ

Jet Sosyete

Menajerimi Ara

MENAJERİMİ ARA 27. YENİ BÖLÜM ÖN İZLEME

Haberin devamını okumak için tıklayınız

Kaynak: NTV

İLK YORUMU SEN YAP

BİR YORUM BIRAK