Fatih Tan Kimdir?

Yazılım mühendisi, girişimci, eğitimci ve youtuber olan Fatih Tan, 1992 yılında Türkiye’nin Adana ilçesinde doğmuştur. İlköğretimini İstanbulda tamamlamış, ortaöğretimini ve liseyi Adana’da bitirmiştir.

Fatih Tan Kimdir

Yazılım öğrenmeye lise yıllarında başlayan Fatih Tan, Bahçeşehir Üniversitesinin Yazılım Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Lise yıllarında düzenlenen bir proje yarışmasına iki proje ile birlikte katılmış ve katılım gösterdiği projeler birinci ve ikinci seçilmiştir. Biyoloji öğretmeninin yönlendirmesiyle Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğretim üyelerinden yazılım ve programlama dersleri almıştır.

Lisans eğitiminin ikinci yılından itibaren çeşitli kurumlarda çalışmış ve üniversite yıllarında “Dixie7 Yazılım ve Danışmanlık” isimli girişimini kurmuştur.

Girişim bünyesinde; Web ve mobil teknolojiler başta olmak üzere, veri bilimi, yapay zeka ve makine öğrenimi alanlarında çalışmalar yapmış ve projeler geliştirmiştir. Finans piyasalarında yatırım robotları olarak kullanılan Algorithmic Trading ile analiz ve strateji yazılımları üretmeye devam etmektedir.

Ayrıca düzenlediği eğitimler ile öğrencilerine yazılım ve teknoloji alanında sıfırdan ileri düzeye kadar programlama dersleri vermektedir.

 


Instagram Hesabı: instagram.com/fatih

Twitter Hesabı: twitter.com/fatihtann

Kişisel Websitesi: fatihtan.net

İLK YORUMU SEN YAP

BİR YORUM BIRAK