95. Gazi koşusu ne zaman?

95. Gazi koşusu ne zaman?

Gazi Koşusu, bu yıl 95. kez gerçekleşecek. Türkiye Jokey Kulübü’nün bu yıl düzenlenecek olan Gazi Koşusu’nun tarihlerinin değiştiğini açıklamasıyla, 1926 yılından bu yana devam eden etkinliğin ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Peki, 95. Gazi koşusu ne zaman ve nerede yapılacak?

Bu yıl 95. kez yapılacak Gazi Koşusu’nun tarihi değişti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen Gazi Koşusu bu yıl 26 Haziran 2021 Cumartesi günü Veliefendi Hipodromu’nda yapılacak.

Türkiye Jokey Kulübü’nün (TJK) 95. Gazi Koşusu hakkında yayınladığı açıklama şu şekilde, 

''12-13 Haziran hafta sonundan başlamak ve sadece Haziran ayı ile sınırlı olmak üzere, Cumartesi ve Pazar günlerinin yarış programları yer değiştirmiştir. Ankara-İzmir Pazar; İstanbul-Adana ise Cumartesi günleri icra edilecektir.

Covid-19 Pandemisi ile mücadele kapsamında 31.05.2021 tarihinde Haziran ayına ilişkin kademeli normalleşme takvimi açıklanmıştır. Açıklanan kademeli normalleşme takvimine göre pazar günleri sokağa çıkma kısıtlaması devam edecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına yapılacak Gazi Koşusu başta olmak üzere Haziran ayında pazar günü koşması gereken önemli koşuların sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günde koşulmasına sebep olacağı dikkate alınarak, 12-13 Haziran hafta sonu yarış programlarından başlamak üzere Haziran ayı boyunca pazar günleri koşması gereken koşuların (İstanbul ve Adana) cumartesi gününe, cumartesi günü koşması gereken koşuların (Ankara, İzmir) ise pazar gününe alınmasına karar verilmiştir."

GEÇTİĞİMİZ YILIN BİRİNCİSİ: CALL TO VİCTORY

94. Gazi Koşusu'nu Ayşegül Kurtel'in sahibi olduğu, Ahmet Çelik'in jokeyliğini yaptığı "Call To Victory" adlı safkan, 2.30.18'lik derecesiyle kazandı.

Geçtiğimiz yıl yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle seyircisiz olarak gerçekleştirilen yarışa 3 yaşlı safkan 15 İngiliz tayı katılmış, ikinciliği 2.30.55'lik derecesiyle "Lord Of Game" adlı tay, üçüncülüğü 2.31.24'lük derecesiyle "Kingsman" adlı safkan ve dördüncülüğü ise 2.31.49'lük derecesiyle "Coach" isimli at elde etmişti.

Haberin devamını okumak için tıklayınız

Kaynak: NTV

İLK YORUMU SEN YAP

BİR YORUM BIRAK